Miks mõni mudel istub seljas nagu valatult ning mõni jällegi ei tundu õige ? Lisaks nahatüübile sobivale värvigammale mängib suurt rolli selle juures mudeli lõige ja selle sobivus sinu keha proportsioonidega. Kui tunned oma kehatüüpi, siis oskad paremini tasakaalustada üla- ja alakeha, mis tegelikult ongi kogu asja võti.
Kehatüübi kindlaksmääramisel tuleb vaadata korraga mitut faktorit:
- ülakeha: õlgade laius, rinnajoon, vööjoon;
- alakeha: puusajoon, jalad.
Et mitte liigse infoga üle küllata ja asja keeruliseks teha, keskendume esmalt ainult alakehale.
Pükse ja seelikuid valides on kõige olulisem vööjoone-puusa proportsioon. Vaadates neid mõõte, saab esile tuua neli erinevat kehatüüpi: liivakell, pirn, õun ja sirge.
Kehatüübid ja nende peamised erinevused
Liivakell ja pirn
Nende kehatüüpide ühine nimetaja on kitsas vööjoon ning kurvikam puus. Pirni kehatüübil on see kurvikus rohkem rõhutatud ning tihtipeale on ka reie ümbermõõt suurem. Mõlemale kehatüübile sobib väga hästi vööjoone rõhutamine – näiteks kõrge pihaosaga mudelid, vöö lisamine, vööjoonest ümber tooted. Pirni kehatüüp peab aga jälgima, et puusajoonele ei satuks selliseid disainielemente ega detaile, mis kurvikamat puusa omakorda rõhutaksid. Näiteks suured taskud, voldid, horisontaalsed jooned või suured mustrid puusa piirkonnas rõhutavad puusa ning viivad sellega keha proportsiooni tasakaalust välja. Pükste puhul sobivad väga hästi näiteks sirge või laia säärega mudelid. Liivakell kannab ideaalselt välja kitsa säärega ja ümber püksid, mis teiste kehatüüpide puhul võivad olla ohtlik valik, kui ei oska nende juurde valida õige siluetiga pluusi/jakki.
Rääkides mudeli istuvusest, siis venivate kangaste puhul saavad pirn ja liivakell üldiselt valida sama mudeli – ehk kitsa vöökohaga toote. Kui kangas ei veni, siis on pirni kehatüübi puhul suurim probleem vööjoone ja puusa suurem erinevus, mistõttu on hea mudeli leidmine keerulisem. Sellisel juhul võiks otsida pigem veniva värvliga tooteid, kus suurusnumbri saab valida puusamõõdu järgi.
Sirge ja õun
Nende kehatüüpide puhul on ühiseks nimetajaks hoopis kitsas puus ning siredad sääred ;). Vaadates kogu keha tervikuna, siis eristab sirget ja õuna kehatüüpi rinnajoon – õuna kehatüüp on rinnakam ning kaal lisandub ülakehale. Vaadates AINULT alakeha, siis on sirge ja õun puusade ja jalgade proportsioonilt väga sarnased. Puusale üldiselt raskust ei kogune ning jälgima peab pigem kõhupiirkonda.
Mõlema kehatüübi rõõmuks sobib neile jalgade rõhutamine, sest üldiselt on nendel kehatüüpidel saledad jalad. Pükste/seelikute puhul sobivad kõrge pihaga tooted ning mõlemale kehatüübile sobib puusajoone rõhutamine. Kõige paremini sobivad ülevalt kitsad ning alt sirged/laiad püksid, mis tervikuna tasakaalustavad ülakeha. Ideaalselt sobivad just taskutega mudelid. Vältima peaksid mõlemad kehatüübid nö “skinny jeans” tüüpi pükse – ehk alt väga kitsaid mudeleid. Tasub veel ära mainida, et erinevad voltide ja satsidega seelikuosad sobivad sirgele kehatüübile ideaalselt, kuid tuleb seejuures jälgida, et vöö oleks rõhutatud ning ülemine osa oleks tasakaalustatud näiteks varruka või õladetailiga.
Fibami pakub hästi istuvaid ja funktsionaalseid mudeleid
Kui nüüd süveneda nendesse detailidesse, siis tundub peaaegu võimatu, et üks ja sama pükste mudel võiks kõikidele nendele kehatüüpidele sobida võrdselt hästi. Ja lisaks kehatüüpidele tulevad mängu ju ka erinevad pikkused.
Fibami missioon on arendada ja pakkuda mudeleid, mis komplimenteeriks igat kehatüüpi.Usume, et sa ei pea sobituma oma riietega, vaid riided peavad sobituma sinu kehaga. Seetõttu oleme loonud oma kollektsioonide lõiked kehatüüpide eripärasid arvesste võttes. Kes teab, äkki kunagi leiame sellise toote ja lõike, mis sobib ideaalselt kõigile, aga täna on meie lahendus individuaalsem.
Ja pükstest rääkides! Meil on rõõm teada anda, et Fibami kõige populaarsem toode– taskutega retuusid – ongi õige pea saadaval kahe erineva lõikena.